לב פתוח, תודעה צלולה

מבוא לשיעוריו של הבודהה

Print Friendly, PDF & Email
Cover of the book.

הורדת הספר האלקטרוני בפורמט MOBI או EPUB

מבוא מעשי לבודהיזם המתמקד ביישום הפסיכולוגיה הבודהיסטית בחיים המודרניים.
בסגנון ישיר מלא בחום והומור, טובטן צ’ודרון המכובדת מציגה את הנקודות העיקריות בשיעורי הבודהה לגבי התמרת הגישות אליהן אנו מורגלים, התמודדות עם רגשות עוכרים, ומימוש הפוטנציאל האנושי.

הקדמה מאת הוד קדושתו הדלאי לאמה ה-14
תורתו של הבודהה סיפקה נחמה ועידוד לאין ספור אנשים במהלך אלפיים וחמש מאות השנים האחרונות. במשך זמן זה השפעותיה הורגשו בעיקר במדינות אסייתיות, למרות שבעשורים האחרונים, ההתעניינות גברה באופן משמעותי ברחבי העולם.
הוכחה מלבבת לכך היא שאנשים כמו הנזירה טובטן צ’ודרון הנכבדה, אשר לא נולדו ואף לא חונכו בארצות בודהיסטיות מסורתיות, קיבלו השראה להקדיש את זמנם ומרצם על מנת לסייע לאחרים להפיק תועלת מהתרגול הבודהיסטי.
אני שמח על כך שהיא כתבה ספר זה, “לב פתוח, תודעה צלולה”, המבוסס על התנסותה האישית, ספר שמביע בשפה נהירה הבנה ברורה של הבודהיזם, כפי שהוא מתורגל על ידי הטיבטים. תורות אלה מעודנות ואף עמוקות, וחשוב מאד שהן יהיו נגישות, כך שאנשים באמת יוכלו ליישם אותן, ולהפיק מהן תועלת אמתית. אני בטוח שספר זה ישיג מטרה זו, ויוכח כעזר לקהל הקוראים, במיוחד לאלה שהיכרותם הקודמת עם הבודהיזם דלה.

דבר המתרגמת יעל שלו
הספר לב פתוח, תודעה צלולה מלווה אותי כבר הרבה מאד שנים. התחלתי לתרגם אותו כשהייתי ממש בתחילת דרכי הבודהיסטית, ולאורך השנים היו תקופות ארוכות בהם חיי היומיום דחקו את התרגום הצידה, כך שכל פעם שחזרתי אל הספר ההבנה שלי כבר הייתה שונה והתרגום השתנה בהתאם. היה מדהים לראות איך אותן המילים מקבלות משמעות שונה בהתאם להבנתי והדרך שבה יישמתי את שלמדתי. בספר, טובטן צ’ודרון המכובדת מצליחה להסביר עקרונות מרכזיים במסורת הבודהיסטית בסגנון פשוט וברור שמיד הופך אותם לרלבנטיים למה שקורה בחיי היומיום בהווה. גם עכשיו, אחרי שנים של תרגול, כשאני מבולבלת לגבי היבטים שונים של הדהרמה אני מוצאת את עצמי חוזרת להסבר בלב פתוח, תודעה צלולה כדי לקבל בהירות. אני מאמינה שספר זה מעולה עבור אנשים שאינם מכירים את המסורת הבודהיסטית, בנוסף לאלה המכירים אותה ורוצים ספר אחד, מקיף ומעשי שאפשר לחזור אליו שוב ושוב. אני מאמינה שספר זה יעורר באנשים השראה לצלול לעומק המסורת הבודהיסטית ולתוך הנושאים השונים המוסברים בו. אני מכירה תודה לטובטן צ’ודרון המכובדת על ההזדמנות שהייתה לי לעבוד עם הספר הנפלא הזה לאורך כל השנים ועל כך שעכשיו הקארמה הבשילה והספר יהיה נגיש לאחרים בעברית.